Krásno
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Príhovor predsedu klubu dôchodcov

Príhovor predsedu klubu dôchodcov
COVID-19

Vážení spoluobčania – obce Krásno

 

Dovoľujem si Vás všetkých písomne informovať a aj reagovať na súčasnú zákernú epidémiu COVID-19, ktorá už od mesiaca marca 2020, začala svojou silou ohrozovať najskôr vo svete a následne aj na Slovensku. Na túto nepoznanú chorobu bolo nutné okamžite reagovať aj v našej obci. V zmysle nariadenia, rozhodli zodpovednosť odborníci a špičkoví zdravotníci, vykonať čo najskôr testovanie ľudí v lokalitách, kde sa vyskytla najviac a následne celoplošne všetky mestá a obce v republike. Za veľmi krátke časové obdobie, musel aj naša obec vynaložiť maximálne úsilie a nájsť vhodné priestory na testovanie v našej obci. Veľmi rozumné bolo vykonávať testovanie na miestnom futbalovom ihrisku hlavne preto, že takto bolo znížené riziko nákazy a dodržiavania stanovených rozostupov. Takmer všetci prítomní pochvaľovali organizačnú pripravenosť a plynulosť testovania. Za túto náročnú prácu srdečne ďakujem hlavne starostovi obce Ing. Miklošovi, celému vedeniu obce, zdravotníkom, dobrovoľným aktivistkám, hasičom a ďalším, ktorí neváhali prísť pomáhať. Som skutočne veľmi rád, že počas dvoch sobôt za sebou, nedošlo k vážnemu nedostatku a testovanie prebiehalo plynule a pokojne. Spokojní boli tí, čo čakali v krátkych radoch. Prekvapilo ma, že sa k nám prišli otestovať aj ľudia z iných obcí i mesta Partizánske. Cudzích bolo dvakrát viacej ako domácich. Mnohí naši ľudia pochopili prísť a nechať si urobiť test, aby vedeli, aký je ich zdravotný stav. Tí, ktorí prišli dali najavo, že im záleží na ich zdraví a svojich najbližších. Testovanie určite splnilo svoj účel. Určite majú radosť čo sú negatívni. Určitým spôsobom sú radi čo majú pozitívny test. Veď zachytenie vírusu v zárodku je možné rýchlejšie a bez následkov liečiť. Hlavný dôvod testovania vidím v tom, že sa dá zabrániť zvýšenému úmrtiu ľudstva.

Prečo som sa ja rozhodol písomne zverejniť túto mimoriadne závažnú nákazlivú epidémiu a celosvetovú udalosť? Nuž preto, že patrím aj ja medzi tú skupinu ľudí nad 65 rokov, ktorá je najviac ohrozená na zdraví, lebo máme zníženú imunitu. Okrem toho, som zatiaľ predseda Klubu dôchodcov v našej obci. Celý výbor sme si vedomí, že chceme aj naďalej zameriavať našu činnosť nielen pre našich členov, ale i ostatných spoluobčanov a snažiť sa vytvárať radosť zo života a čo najdlhšie pohodu. Je nutné navzájom si pomáhať v dobrom zdraví a rozvíjať spolupatričnosť medzi sebou.

Želám všetkým spoluobčanom, aby zdravie každému čo najdlhšie slúžilo. Dodržovaním hygienických nariadení všetkých nás, sme mohli epidémiu poraziť u nás i na celom svete.

 

To Vám zo srdca želá

                                                                                                                     

predseda Klubu dôchodcov   Marián Turček

Dňa 10. novembra 2020

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Príhovor 12.3 kB docx 11.11.2020

Budte prvý a pridajte inzerát

Pridanie inzerátu

Facebook

Odber noviniek