SÚBOR
Dátum: 04.01.2020

Zakazuje vstup so psom na vybrané verejné miesta

Vážení občania,

Obec Krásno upozorňuje všetkých majiteľov, ktorí chodia venčiť svojich psov na verejné priestranstvá,

Zakazuje vstup so psom na vybrané verejné miesta, a to na :

- miestny cintorín
- do areálu obecného úradu a materskej školy
- detské ihriská
- športové ihrisko TJ

Hromadia sa sťažnosti na nedodržiavanie tohto zákazu, najmä na častý vstup do areálu športového ihriska TJ, kde psi znečisťujú priestory určené na pohyb a hry detí.
Žiadame vás, aby ste rešpektovali tento zákaz a svojich psov na zakázané miesta nevodili.
Ak sa budú priestupky opakovať majiteľov psov budeme pokutovať.

Obecný úrad v Krásne dôrazne upozorňuje občanov, že v zmysle zákona č. 282/2002 Z. z. o podmienkach držania psov je každý majiteľ psa povinný zamedziť voľný pohyb psov po ulici a zabezpečiť, aby sa jeho pes zdržiaval vo vlastnom dvore. Zákon zakazuje, aby sa pes pohyboval na verejnom priestranstve bez uviazania, bez dozoru, bez vôdzky a pri nebezpečných psoch aj bez náhubku.

Základným pravidlom, ktoré by mali dodržiavať všetci majitelia psov pri pohybe  so psom na verejných priestranstvách  obce,  je zbieranie psích exkrementov.  Túto povinnosť ukladá majiteľom psov zákon č. 282/2002 Z. z., ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov (ďalej len „zákon o psoch“). Psí exkrement je zaradený v katalógu odpadov medzi ostatný odpad. V praxi to znamená, že občan môže takýto odpad odložiť do smetného koša, ktorý je určený na bežný komunálny odpad.

Odstraňovať psie výkaly je okrem estetického hľadiska nutné aj z hľadiska hygienického. Zabránime tak prenosu infekčných ochorení na ľudí a nákaze medzi samotnými psami.

Je smutné, že sú  medzi nami bezohľadní „psíčkári“,  ktorí nerešpektujú zákon o psoch, predovšetkým § 6 tohto zákona, ktorý určuje povinnosť majiteľom psov bezprostredne odstrániť výkaly, ktorými pes znečistí verejné priestranstvo.

Nedovoľme, aby tuhé výkaly psov znečisťovali blízke okolie bytových a rodinných domov. Chráňme životné prostredie.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
pes_nalepka (1) Veľkosť: 56.9 kB Formát: jpg Dátum: 13.1.2020