Historické fotografie

Dátum: 24.07.2022
Historické fotografie

Zapojte sa i Vy do procesu zberu starých fotografii !
Historické fotografie. Pri pohľade na ne sa u niektorých z nás vynoria nostalgické spomienky, u iných vyčaria úsmev na tvári. Preto sme sa rozhodli začať so zberom starých fotografií našich domov, ulíc, ľudí.
Touto cestou prosíme našich občanov, ktorí majú v zásuvkách a škatuliach dobové fotografie z našej dediny, aby sa zapojili do prípravy výstavy s historickými fotografiami z našej obce.
Budeme vďační za zapožičanie fotografií Krásna, blízkeho okolia, ľudových krojov, zaujímavosti zo života obyvateľov ako sú napr. svadba, krstiny, pohreb, vojna, oslavy a pod. I takouto cestou chceme uchovať spomienky na minulosť a umožniť nahliadnuť do histórie i mladšej generácii. Aby si starší spomenuli, mladí objavili, deti nezabudli a vnukovia boli hrdí.
Fotografie spolu s popisom, čo resp. kto sa na fotke nachádza, môžete nosiť na OÚ v Krásne najneskôr do 31. augusta 2022. Fotografie naskenujeme a nepoškodené VRÁTIME!
Cieľom výstavy bude:
• Dokumentovanie histórie obce Krásno
• Snaha zachytiť formovanie obce z časového hľadiska (z
pohľadu zvykov a tradícii)
• Objavovanie histórie našich predkov súčasnou generáciou
• Medzigeneračný dialóg