POZVÁNKA

SÚBOR
Dátum: 07.10.2021
POZVÁNKA

Meštiansky a šľachtický životný štýl v 19. storočí.

Slovanské múzeum ASP pozýva všetkých milovníkov histórie na moderovanú diskusiu venovanú životnému štýlu šľachty a meštianstva v 19. storočí, ktorá sa uskutoční  vo štvrtok 21. októbra o 16.30.
Poprední slovenskí historici - odborníci na túto tému budú diskutovať o troch spoločenských skupinách, ktoré žili v 19. stor. na území dnešného Slovenska: šľachta; slovenskí národovci žijúci v mestách a v mestečkách; mešťania
Tematické okruhy, ktorým sa budeme venovať: sobášna stratégia, voľnočasové aktivity, kúpeľné pobyty, plesy, denníky a korešpondencia, výlety, cestovanie, návštevy výstav, spolková činnosť,architektúra, bývanie, odievanie, dobročinnosť, elitné kluby, slávnosti, pohreby, kaviarne, divadlo, promenáda, šport, nové tance a pod.

V rámci opatrení platí:
V prípade, že v čase uskutočnenia podujatia bude okres Partizánske v stupni ostražitosť (oranžová f. ) alebo v stupni v I. stupni ohrozenia (červená farba), môžu všetci bez testu či očkovacieho preukazu (jediné obmedzenie je maxim. 50 návštevníkov).
V II. stupni ohrozenia (bordová farba), bohužiaľ, len s očkovacím preukazom či negat. testom, príp. po prekonaní ochorenia.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Meštiansky a šľachtický životný štýl v 19. storočí_Plagat A3 Veľkosť: 1.15 MB Formát: jpg Dátum: 7.10.2021
Plagat A3_TLAC - meštiansky a šľachtický život.štýl Veľkosť: 7.09 MB Formát: pdf Dátum: 7.10.2021