Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Kampaň Zatoč s odpadom: prichádza druhá výzva

Dátum: 04.10.2021
Autor: Obecný úrad
Počet videní: 56
Kampaň Zatoč s odpadom: prichádza druhá výzva

Bratislava – 4. októbra 2021 - V rámci  novej kampane Zatoč s odpadom prichádza Slovenská agentúra životného prostredia s druhou výzvou. Október bude zameraný na plytvanie potravinami a jedlom.

Kampaň Zatoč s odpadom – druhá výzva.

Kampaň Zatoč s odpadom v priebehu školského roka postupne predstaví desať rôznych výziev, ktoré spája spoločný cieľ - zamyslieť sa nad odpadom, naštartovať seba, ale aj okolie k pozitívnym zmenám a tým predchádzať vzniku odpadu. Zapojiť sa môže široká verejnosť, žiaci aj učitelia do 30. júna 2022.

Aktuálna výzva na mesiac október sa nesie v znamení témy plytvania potravinami. Ide pritom o jeden z najväčších problémov, ktorým ľudstvo čelí. Každý rok sa totiž vyhodí až jedna tretina jedla. Spolu s nezjedeným jedlom ,,končia v koši“ aj vzácne prírodné zdroje, akými sú voda, pôda, energie a práca, ktoré sa spotrebujú pri pestovaní, spracovaní a distribúcii potravín. Pritom sa možno stačí len zamyslieť, aké druhy jedla najčastejšie vyhadzujeme a prečo.        

Užitočné tipy a rady k októbrovej výzve nájde verejnosť TU.

 

Zapojením sa do kampane sa účastník zároveň zapája do súťaže o hodnotné ceny. Informácie o kampani Zatoč s odpadom a o postupe registrácie sú zverejnené TU.

Viac informácií TU.

https://www.ewobox.sk/sazp/zatoc-s-odpadom/jedle-plytvanie?fbclid=IwAR0knSEwQOEdJc0HS-ACRYtLL4MS3sC0Sh_ZxBIITA06b_wj4B1jO2--4Kk