Maškarný deň 2017

Maškarný deň

Už siedmy krát sa v obci Krásno konal tradičný maškarný deň, ktorý sa každoročne pýši originálnymi maskami a organizátori z miestnej organizácie Dobrovoľného hasičského zboru sa tešia, že účasť je z roka na rok väčšia.

Tento rok padol dátum Maškarného dňa na 28. január. V popoludňajších hodinách sa miestny kultúrny dom v Krásne zmenil na nepoznanie. Nečudo veď jeho výzdobe venovali miestni dobrovoľní hasiči niekoľko hodín.
Ako prvé zaplnili sálu kultúrneho domu detičky. Takmer 50 drobcov v maskách od výmyslu sveta – princezné, čarodejnice, čerti či piráti pod dohľadom organizátorov, rodičov a starých rodičov si užili popoludnie plné hier a tanca. Samozrejme na každú masku čakala aj sladká odmena.

Po 20. hodine sa otvorili dvere kultúrneho domu pre staršiu generáciu a mládež. Po privítaní všetkých prítomných organizátormi karnevalu začala noc plná bezprostrednej zábavy a kvalitného pohostenia. Samozrejme nechýbala ani bohatá tombola. Na parkete sa do samého rána zvŕtalo takmer 70 masiek. Fantázii sa medze nekládli striga, čarodejnica, piráti, shrek a fiona, eskimáčka ba dokonca aj Clark Kent a mnoho ďalších sa pri kulise hudobných hitov riadne vyšantilo.
O polnoci prišla na rad tombola po nej vyhodnotenie súťaže o najlepšiu masku, o ktorej počas večera rozhodovali všetci prítomní svojimi hlasmi. Všetci víťazi boli odmenení sladkou tortou.
Po vyhlásení najlepších masiek zábava pokračovala až do samého rána.
Všetkým zúčastnením ďakujú organizátori za účasť a tešia sa ako sa o rok opäť stretneme už na ôsmom ročníku maškarného dňa.